وصل کردن آسپرین پروتئین زهر مار سم مار

وصل کردن: آسپرین پروتئین زهر مار سم مار لخته خون آسپرین داروسازی

گت بلاگز اخبار گوناگون تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

آدم هستند دیگر. گیرم اهل دنیای بی پدر و مادر سیاست باشند و سرشان گرم بازی با مهره های قصر و کاخ ارزش ولی باز هم علت نمی شود، تفریح نکنند.

تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

عبارات مهم : جوراب

آدم هستند دیگر. گیرم اهل دنیای بی پدر و مادر سیاست باشند و سرشان گرم بازی با مهره های قصر و کاخ ارزش ولی باز هم علت نمی شود، تفریح نکنند.

هفته نامه همشهری، حتی شلوغ ترین سیاستمداران دنیا هم زمانی را جهت استراحت و تفریح در نظر می گیرند. بعضی هایشان به بازی کردن و ورزش دلخوش هستند و گروهی دیگر- مثل همه آدم های معمولی- اوقات فراغت ارزش را پای تلویزیونی می گذرانند.

زندگی لوکس و مرفه بعضی از این سیاستمداران باعث شده، آنچه را جهت ما کار خسته کنده روزانه هست، جهت آن ها بخشی از یک تفریح باشد. خلاصه این که سیاسیون موجودات عجیبی هستند ولی آخرش را که نگاه کنی، مثل ما آدم های معمولی فکر می کنند. یک توصیه خاص را که بین همه ارزش یکسان هست، همین جا لو می دهیم؛ کتاب خواندن جهت هیچ کدام از سیاستمداران دنیا تفریح به حساب نمی آید. این جمله می تواند دو معنی داشته باشد؛ یا این عزیزان کلا به کتاب فکر هم نمی کنند یا این که بخش جدی از فعالیت های روزانه ارزش هست، نه یک تفریح گذرا و دل خوش کن.

تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

بشار اسد؛ عکاسی از مراسم شما با نازل ترین قیمت!

این روزها دیگر زیاد اسم پسر حافظ اسد را نمی شنویم. سیاستمدار عرب این قدر گرفتار پرسشها جنگ های داخلی کشورش است که دیگر اسم و رسمی در فضای بین المللی به هم نمی زند. بشار اسد، چشم دکتر حاذق سوری که بعد از فوت پدر به کرسی ریاست جمهوری سوریه تکیه زد، عاشق عکاسی از محیط زیست است و هیچ کاری مثل تصویربرداری نمی تواند او را به آرامش برساند، البته در کنار عکاسی از طبیعت، ثبت تصویرهای خانوادگی هم از علاقه مندی های بشار بوده و هست.

آدم هستند دیگر. گیرم اهل دنیای بی پدر و مادر سیاست باشند و سرشان گرم بازی با مهره های قصر و کاخ ارزش ولی باز هم علت نمی شود، تفریح نکنند.

گویا در مهمانی های شخصی خانوادگی در زیاد اوقات بشار اسد کار تصویربرداری را به عهده می گرفته، البته بشار اسد علاقه فراوانی هم به دوچرخه سواری دارد و هرازگاهی با دوستان و آشنایان چرخ ها را بر می داند و می زنند به جاده، البته این روزها محتاط تر!

تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

رابرت موگابه؛ هنگامی که فوتبال از زیمبابوه مهمتر می شود

رییس جمهور سیه چرده آفریقایی دیگر از مرز 90 سال هم گذشته ولی این علت نمی شود که او بعد از گذشت عمری دلش فوتبال دیدن نخواهد یا از بازی کریکت دلزده شده است باشد. بله رابرت موگابه رییس جمهور زیمبابوه که از سال 1980 تا الان یک نفس سر کار بوده و هفت بار خودش را در انتخابات پیروز کرده! عاشق تیم های چلسی و بارسلوناست و وقت اجرای بازی های این دو تیم احدالناسی حق ندارد مزاحم او شود. حتی همسرش هم باید در این وقت در یک اتاق دیگر باشد تا آقای رییس جمهور 90 دقیقه فوتبالش را با خیال راحت ببیند.

آدم هستند دیگر. گیرم اهل دنیای بی پدر و مادر سیاست باشند و سرشان گرم بازی با مهره های قصر و کاخ ارزش ولی باز هم علت نمی شود، تفریح نکنند.

خودش توی مصاحبه با یکی از روزنامه های انگلیسی گفته بود که موقع دیدن بازی های چلسی و بارسلونا حتی به زیمبابوه و مشکلاتش لحظه ای فکر نمی کند، البته دلمشغولی های آقای موگابه همین ها نیست. او علاقه ورزش و پیاده روی هست. این قدر که هر روز چهار صبح بیدار می شود و شروع می کند به ورزش، آن هم با تلویزیون روشن. او باید اول صبح اخبار بین الملل گوش کند و نرمش کند. آن هم نه با تردمیل و این وسیله های امروزی. نرمش و دو درجا!

تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

موگابه یک علاقه مندی دیگر هم دارد؛ بازی کریکت، البته خیلی ها می گویند او فقط ادای کریکت دیدن در می آورد تا به مردم نشان بدهد خیلی آدم سرحال و به روزی است ولی چطور می شود فیلم بازی کرد هنگامی که منزل اش دیوار به دیوار استادیوم مهم کریکت پایتخت است!

جاستین ترودو؛ خوش پوش ترین بوکسور جهان

وقتی جاستین ترودو، نخست وزیر خوش ظاهر کانادایی روی کار آمد، سر و صدای زیادی راه انداخت. نه فقط ظاهر خوش پوش و صورت جوان و خوش خلقش که سیاست های باز او به روی دنیا کاری کرد تا جوان سیاستمدار خیلی سریع به دل همه بنشیند. تا این جای کار جهت مردم دنیا ترودو فقط یک صورت سیاسی مثبت بود ولی هنگامی که آقای نخست وزیر رفت روی رینگ بوکس، داستان تفاوت کرد. حالا مردم دنیا او را به خاطر در هم شکستن همه مرزهای اتوکشیده سیاست دوست داشتند.

چند وقت پیش بود که نخست وزیر جوان کانادا زمانی که جهت امضای توافق نامه تغییرات اقلیمی پاریس به نیویورک سفر کرده بود، دل به دریا زد و یک شب به مشهورترین رینگ بوکس شهر رفت و با شورت و دستکش مخصوص بازی وارد رینگ شد، ترودو وارد رینگی شده است بود که پیش از این محمدعلی در آن جا بازی کرده بود. در نگاه اول همه چیز نمایشی می آمد ولی کمی بعد ماجرا تفاوت کرد. ترودو یک بوکسور حرفه ای از کار درآمد، البته آقای ترودو غیر از بوکس بازی کردن یک دلمشغولی دیگر هم دارد که شاید زیاد دوست نداشته باشد دیگران راجع به اش بدانند.

او به خرید جوراب های خاص علاقه مند هست. بله! هنوز چند ماهی از روی کار آمدن او نگذشته بود که تصویرش با یک جوراب قرمز توجه رسانه های دنیا را جلب کرد. چند وقت بعد هم جوراب آبی لاجوردی اش توی ذوق همه زد! خودش البته راجع به جوراب هایش هیچ نظر خاصی ندارد، «من اصلا لباس های عجیب و غریبی نمی پوشم؛ مثل بقیه مردم می روم مغازه و از همان مغازه هایی که بقیه لباس می خرند، جنس هایم را تهیه می کنم و می پوشم.

اگر همه سیاستمداران در مناسبات رسمی ارزش از جوراب های معمولی سیاه و سفید یا خاکستری و… استفاده می کنند، خب این جوراب های رنگی هم علاقه من هستند و از نظر فرم و ظاهر خیلی عجیب نیست که من چنین جورابی بپوشم ولی به شما حق می دهم شاید به این علت که با لباس های دیگر همکارانم تفاوت می کند برایتان تازگی داشته باشد. من فقط جوراب خاص دوست دارم. همین!»

آنگلا مرکل؛ کیک کوفته ریزه و فوتبال

فرقی ندارد که چه کسانی در دنیا با سیاست های او موافق باشند و چه کسانی مخالف. مهم این است که در چند سال گذشته، او به خاطر تحکم و جدیت در سیاستگذاری هایش به عنوان قدرتمندترین زن دنیا در صدر فهرست زنان سیاستمدار و کارآفرین قرار دارد. آنگلا مرکل با ظاهر خشک و جدی این روزها یکی از مشهورترین سیاستمداران دنیاست. حالا این وسط چه کسی می تواند تصور کند بانوی آهنین آلمانی ها که خیلی ها در اتحادیه اروپا از او و سیاست هایش حرف شنوی دارند، توی خلوت منزل جهت همسرش و اطرافیان کیک درست می کند!

مرکل روزهای یکشنبه هر هفته بی خیال سیاست و دنیای بی در و پیکرش وارد آشپزخانه می شود و شروع می کند به پختن کیک. مسئله این جاست که زن صدراعظم اصلا از یک خوشش نمی آمده ولی چون همسرش کیک خانگی دوست داشته جهت همین او هم از جوانی شروع کرده به یادگرفتن پختن انواع کیک و حالا جهت خودش استادی شده.

می گویند سوپ سیب زمینی و کوفته ریزه های مرکل هم زمانی بین دوست و آشنا محبوبیت زیادی داشتند، البته آن وقت که او کنار دست هلموت کوهل، صدراعظم سابق آلمان کار می کرد. با این همه سرگرمی های آنگلا مرکل فقط به پخت و پز توی آشپزخانه ختم نمی شود. زن سیاستمدار عاشق بازی فوتبال هم هست. خودش زمانی در مصاحبه با اشپیگل گفته بود: «فرصت تماشای بازی های بوندسلیگا را ندارم و روزهای شنبه از طریق رادیو نتیجه های را پیگیری می کنم ولی هیچ فرصتی را جهت تماشای بازی های تیم ملی یا کلوب های آلمانی در لیگ قهرمانان از دست نمی دهم.»

اما از دیدن فوتبال و حتی پختن کیک و کوفته ریزه جالب تر این است که بانوی آهنین اروپا عاشق خواندن کتاب های طالع بینی به خصوص راجع به برج های فلکی هست. جالب این که هنگامی که کتاب را می خواند باید با شوهرش هم راجع به ارزش حرف بزند. به خصوص راجع به برج سرطان!

ولادیمیر پوتین؛ سلیقه خاص آقای رییس جمهور

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه هیچ وقت دوست نداشته مثل یک آدم معمولی جلوه کند. او استاد کارهای خاص هست؛ به عنوان نمونه یک شب بدون اطلاع وارد یک برنامه مسابقه موسیقی می شود و به عنوان شرکت کننده شروع به خواندن آواز می کند و یک روز با دوست هایش می رود نمایشگاه و همه را به خوردن بستنی دعوت می کند. زندگی پوتین هیچ وقت بی هیجان نیست. او عاشق ورزش است و طبیعت. جودو بااهمیت ترین ورزشی است که او به آن علاقه دارد. همچنین پوتین عاشق اسب ها و سگ هاست و سوارکاری دوست دارد و از آن طرف عاشق قایق سواری است.

ورزش های زمستانی را با علاقه دنبال می کند و جهت خودش کلکسیونی از ماشین های گران قیمت دارد. اصلا سیاستمدار روس پیچیدگی های خاصی دارد که هنوز کسی نتوانسته از آن ها سر در بیاورد. راجع به کارهای عجیب و غریب او که زیاد شنیده اید ولی بگذارید راجع به عادت هایش کمی حرف بزنیم. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، عادات روزانه خاص سخت و دقیقی دارد.

پوتین دوست دارد شب ها تا دیروقت کار کند و در نتیجه صبح ها قبل از ظهر بیدار شود. او جهت صبحانه پنیر روستایی، فرنی یا املت می خورد. او همچنین تخم بلدرچین و آبمیوه را دوست دارد. غذای او هر لحظه تازه است و هر روز از مناطقی که رهبر مذهبی روس ها یعنی کیریل پاتریارک اعزام می شود، می رسد. این صبحانه با قهوه و دو ساعت شنا کردن، ورزش با وزنه و حمام های سرد و گرم همراه است.

اطرافیان او عادت دارند که زیاد از چهار ساعت منتظر پوتین بمانند تا او لباس خاص اش را بپوشد و جهت رفتن به کار آماده شود. بعد از آن او اخبار روز را با تیم نخبگان داخلی اف اس بی و بعد تیم نخبگان خارجی اس وی آر و جزییات محرمانه اف اس اُ چک می کند. پوتین از سیستم اطلاع رسانی مدرن خوشش نمی آید ولی گاهی لینک های ویدئوهایی را که همراهانش از تلفن های هوشمندشان برایش می فرستند، می بیند. حالا به این پیچیدگی ها همه تصاویری را که از او در ذهن دارید هم اضافه کنید. عجب موجودی است این آقای پوتین!

جورج دبلیو بوش؛ دور دور کردن در خیابان ها

جورج دبلیو بوش که از کاخ سفید رفت بیرون و جایش را داد به باراک اوباما تا مدت ها نمی دانست که باید چه کار کند. واقعا نمی دانست. جهت همین تا مدت ها کار آقای سیاستمدار شده است بود خوابیدن و دور دور توی خیابان ها. باور کنید. روزنامه بیلد آلمان در همان سال ها از او گزارشی تهیه کرده بود که نشان می داد جورج بوش بعد از هشت سال ریاست جمهوری به مزرعه خانوادگی اش در کراوفورد تگزاس رفت و همان جا شروع کرد به خوردن و خوابیدن! البته این فقط مالی یکی دو سال اول بازنشستگی بود. حالا پیرمرد راه خودش را پیدا کرده نقاشی!

او آن قدر در کارش تبحر پیدا کرده که چند سال پیش حتی یک نمایشگاه نقاشی هم برپا کرد. آن هم از پرتره همه رهبران دنیا که زمانی با او ملاقات داشتند. در نمایشگاه او 24 پرتره از رهبران دنیا از جمله آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، نیکلا سارکوزی رییس جمهور سابق فرانسه، دالایی لاما، رهبر معنوی بودایی های تبت یا سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا و باقی سیاستمداران دنیا بود، البته کسی زیاد هنر آقای بوش را جدی نگرفت ولی او این سال ها دست از تلاش نکشیده و به همه می گوید که بعد از سیاست فقط هنر می تواند ذهنش را آرام کند.

واژه های کلیدی: جوراب | سیاست | پوتین | رییس جمهور | جاستین ترودو | ریاست جمهوری | ولادیمیر پوتین | اخبار گوناگون

تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

تفریحات سیاست مداران دنیا چیست؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog